22 lutego  uczniowie klasy 6c uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach na temat wystawy  w stargardzkim muzeum. Warsztaty prowadził pan Przemek, który zaciekawił uczniów opowieściami  o historii przedmiotów zgromadzonych na wystawie.

Dla dzieci była to ciekawa - i jak się okazało, niezapomniana - lekcja historii.

Oto opis wrażeń uczestników warsztatów.

20 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Stargardzie  miał miejsce Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, w którym Bianka, uczennica klasy 6c - prezentując wysoki poziom wrażliwości artystycznej -  zdobyła III miejsce.

Zmagania  recytatorskie  dotyczyły  twórczości  Noblistki  Wisławy Szymborskiej i zaprzyjaźnionej z nią poetki – Haliny Poświatowskiej.  Brawo!

W miniony czwartek, 15 lutego 2018 r. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zorganizował Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zawody obejmowały następujące konkurencje: sztafeta 6x25 m stylem dowolnym, 50 m stylami: dowolnym, motylkowym, grzbietowym i klasycznym osobno dla dziewcząt i chłopców. Każda konkurencja była punktowana- suma punktów określała miejsce drużyny. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze i zajęli 4 miejsce zarówno wśród dziewcząt jak chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali: drużyna dziewcząt: z kl. 3c – Zosia Grabowska, z kl. 4a – Alicja Purchalak i Julia Puczkarska z kl. 5a – Hanna Czuczwara, Justyna Ogrodowczyk, z kl. 5d – Maja Wójcik. Drużyna chłopców: Z kl. 4d – Bartek Orlowski, Filip Słowiński, z kl. 4e – Bartek Kurzawa, Igor Ratkowski, z kl. zkl. 6a – Łukasz Jaźwiński, Filip Smoleń, z kl. 6b – Bartek Walesiak.

Dbając o tradycyjne wartości, jakimi są umiejętność czytania i pisania, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w konkursie literackim. Konkurs polegał na przeczytaniu dowolnej książki oraz zachęceniu innych do sięgnięcia po tę właśnie  książkę. W konkursie wzięło udział ponad 30 dzieci. Organizatorzy mają nadzieję, że czytanie książek w czasie ferii stało się ciekawą przygodą.

W konkursie zwyciężyła Aniela Antończak z kl. III b, II-miejsce zajęła Jaśmina Rezaeian z kl. III d, natomiast III-miejsce Noemi Śliwa z kl. IIIa.

9 osób nagrodziliśmy wyróżnieniami, a wszystkich pozostałych uczestników konkursu słodkościami. Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach czytelniczych.