Już na pierwszej lekcji zaczęliśmy od zabaw bieżnych na sali gimnastycznej. W sali lekcyjnej były zabawy muzyczno- ruchowe, wręczenie prezentów oraz tradycyjne 100 lat.

Gmina Miasto Stargard realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

Celem projektu jest zapewnienie uczniom i nauczycielom możliwości realizowania zdalnej nauki.

W ramach projektu zakupiono 13 tabletów i 32 laptopy z dostępem do Internetu, które następnie przekazane zostały uczniom z 11 stargardzkich szkół podstawowych.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Wprowadzone nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych polegających na zdalnym nauczaniu, będą możliwe dzięki dostarczeniu uczniom sprzętu komputerowego zakupionego w ramach niniejszego projektu.

Kwota dofinansowania: 124 868,13 zł

Dziś klasa 1a świętowała Dzień Kropki. Uczniowie wysłuchali opowieści o małej Vashti, potem wykonali swoje kropki, które zawiesili na drzewie kreatywności 1a. Podczas wykonywania prac plastycznych dzieciom towarzyszyła piosenka o kropce. Zajęcia zakończyliśmy odgadywaniem kropkowanych rebusów.

Proszę wszystkich Państwa, w tym szczególnie dla nas trudnym okresie, o dołożenie wszelkich możliwych starań, aby nasze dzieci miały szansę i możliwość odbywania zajęć lekcyjnych oraz realizowania programu nauczania w swojej szkole, ciesząc się wzajemną obecnością.

Już wiemy, że izolacja i brak kontaktu społecznego z rówieśnikami nie wpłynęła korzystnie na ich stan emocjonalny, a zdalne nauczanie nie podobało się uczniom, bez możliwości bezpośredniego kontaktu z nauczycielem i na odwrót.

Niestety zaistniała rzeczywistość zmusiła nas wszystkich do zmiany stylu życia. Wymaga od nas większej samodyscypliny, większego niż dotychczas zrozumienia oraz zwyczajnej empatii do drugiego człowieka.

Mając na uwadze wszelkie aspekty bezpieczeństwa, zdrowia fizycznego i psychicznego, ogólnego DOBRA naszych dzieci, nauczycieli, pracowników, nas rodziców i opiekunów, bo to właśnie MY WSZYSCY tworzymy społeczność tej szkoły PROSZĘ o zaangażowanie się w zapewnienie BEZPIECZEŃSTWA w tej placówce.

Wesprzyjmy i popierajmy działania dyrekcji, nauczycieli i osób pracujących, których priorytetem jest, aby nasza Siódemka była przyjaznym i bezpiecznym miejscem w okresie Covid-19 dla uczniów, by mogli oni cieszyć się nauką w klasie i czerpać korzyści z uczęszczania do szkoły. Aby to było możliwe, MY rodzice i opiekunowie, musimy dołożyć starań i wykazać się niezmierną odpowiedzialnością w tych okolicznościach. Bezwzględnie stosować się do zaleceń rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz wewnętrznych zaleceń ustanowionych przez dyrektora SP7 dotyczących profilaktyki chorób zakaźnych i przestrzegania zasad higieny jak również bezpiecznego korzystania z obiektów na terenie szkoły.

W tych wszystkich obowiązkach, jakie mamy do spełnienia, dbając o siebie wzajemnie życzę nam wytrwałości, czujności i spokoju, a wspólnie DAMY RADĘ.

Rada Rodziców SP7