Dziś, 04.04.19 uczniowie klas 6c i 6d uczestniczyli w alternatywnej lekcji w-f z panią Moniką Pyrek. Były to zajęcia interaktywne - dzięki różnorodnym urządzeniom uczniowie sprawdzali swoje możliwości. Szybkość biegowa, siła wykopu piłki, wspinaczka po ruchomej ściance, interaktywne rowery, szybkość reakcji, wyskok dosiężny i wiele innych sprawności - w tych dyscyplinach mogli się sprawdzić wszyscy.

Uczniowie byli zachwyceni takim odmiennym rodzajem zajęć sportowych. Serdecznie dziękujemy Fundacji Moniki Pyrek za zaproszenie do udziału w tak fantastycznych zajęciach!!! Chcemy więcej!!!

W CZASIE REKOLEKCJI

ŚWIETLICA SZKOLNA

CZYNNA W GODZINACH

6:45 – 16:30

W piątek, 22 marca, w naszej szkole po raz kolejny odbyły się „Wiosenalia”. Uczniowie świętowali nadejście kalendarzowej wiosny. W tym dniu, przed dziećmi z klas 1-3 stanęło wykonanie kilku ciekawych zadań. Zajęcia dydaktyczne i plastyczne dotyczyły tematyki wiosennej. Wykonane prace plastyczne zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

Prawdziwa zabawa zaczęła się jednak, w sali gimnastycznej, gdzie rozegrane zostały nietypowe zawody sportowe. Konkurencje dotyczyły przygotowywania się na nadejście wiosny. Uczniowie ochoczo wzięli udział we wszystkich przygotowanych dla nich zajęciach. Ten nietypowy dzień wszystkich wprawił w radosny, wiosenny nastrój.

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa,  obowiązujących  tak  podczas zorganizowanych  wyjazdów  zimowych,  jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Życzymy wszystkim uczniom wspaniałego wypoczynku w czasie ferii i pamiętajcie o tym, żeby spędzać czas bezpiecznie.