Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa,  obowiązujących  tak  podczas zorganizowanych  wyjazdów  zimowych,  jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Życzymy wszystkim uczniom wspaniałego wypoczynku w czasie ferii i pamiętajcie o tym, żeby spędzać czas bezpiecznie.

W styczniu Agencja Artystyczna pana Krzysztofa Gajewskiego poprowadziła Bal Karnawałowy dla młodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci wzięły także udział w przedstawieniu teatralno-muzycznym pt.Mikołaju uratuj pieski, które okazało się wspaniałym pomysłem na magiczną i pełną wrażeń zabawę.

W balu wzięło udział ponad 100 osób, a różnorodność bajkowych pomysłów przerosła wszelkie oczekiwania. To był piękny bal i bajkowe popołudnie. Do zobaczenia w przyszłym roku.

18 stycznia w naszej szkole gościł Szalony Profesor z fundacji Miasto Nauki oraz Muzeum Narodowego w Szczecinie. Klasy 1a,1c,1d, 2a i 2b  miały możliwość wzięcia udziału w interaktywnej lekcji fizyki, której tematem była temperatura.

Podczas zajęć  odbyły  się widowiskowe doświadczenia z dwoma skrajnymi substancjami – ciekłym azotem (prawie -200°C ) i metanem (około 2 000°C ). Szalony Profesor zamroził i wysadził w powietrze codzienne przedmioty, pozwolił dotknąć jednej z najzimniejszych substancji świata i… „podpalił” widzów metanem (spokojnie, nikomu nic się nie stało).

Dzisiaj nasze uczennice  miały możliwość uczestniczyć w treningu prowadzonym przez panią Joannę Malinowską #projekt kobieca sylwetka.

Pani  Joanna  opowiedziała  nam  o  swojej  wielkiej  pasji do sportu i sukcesach sportowych - a ma ich na koncie całą masę!

Podczas ćwiczeń wszystkie dziewczyny dobrze się bawiły i dały z siebie wszystko! Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i niezwykłe zajęcia! To była niesamowita dawka endorfin!