W poniedziałek 10.12.18 r. w Hali OSiR odbyły się zawody międzyszkolne

„Ale frajda z Mikołajem” dla klas I.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn pierwszoklasistów ze stargardzkich podstawówek. Drużyny podzielono na dwie grupy eliminacyjne . Grupa I – SP 2, SP 3, SP 6, SP 8, SP 9, grupa II-  SP 4, SP 5, SP 7, SP 10, Sp11.

Z rywalizacji grupowej do ścisłego finału przeszły po dwie najlepsze drużyny. Z grupy I – SP 3 i SP 8, a z grupy II po bardzo zaciętej rywalizacji SP 5 i SP11. Uczniom naszej szkoły, którzy do przedostatniej konkurencji prowadzili zabrakło trochę szczęścia w końcówce.  Podczas zmagań finałowej czwórki najlepsza okazała się SP 5, natomiast uczniowie naszej szkoły wywalczyli V miejsce.

Drodzy rodzice, uczniowie i nauczyciele, chcieliśmy Wam podziękować bardzo serdecznie za przybycie, udział, wsparcie i wspólne świętowanie.

Obejrzyjcie zdjęcia  z tej uroczystości.

Oglądajcie nas również

Jak co roku, 6 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się XIII Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET 2018.

Mistrzostwa te odbyły się w naszej szkole po raz czwarty. Wzięły w niej udział dzieci z klas pierwszych, drugich, trzecich  oraz chętni rodzice. Zawody rozgrywane są na terenie całej Polski w placówkach edukacyjnych, które zgłosiły chęć uczestnictwa i otrzymały status Organizatora Lokalnego.

Celem zawodów jest:

• Uatrakcyjnienie imprez organizowanych w dniu Świętego Mikołaja w placówkach edukacyjnych.
  • Doskonalenie u dzieci sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  • Propagowanie zabawowych form nauczania-uczenia się rozwijających umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania oraz porównywania liczebności zbiorów.

Dziś, 04.12.2018 r. do naszej szkoły przyjechała pani Dorota Schrammek - pisarka i bajkopisarka, mieszkająca w nadmorskim Pobierowie oraz w niemieckim miasteczku Ueckermünden. Pani Dorota poprowadziła z naszymi uczniami warsztaty literackie pod hasłem „Czy każdy może zostać pisarzem?”.

Pisarka uczy młodych ludzi, jak zacząć pisać dobre teksty (szczególnie na języku polskim), z czego korzystać podczas pracy, jak pobudzić kreatywność i dlaczego tak ważny jest początek tekstu.