31 stycznia 2014 r. w Gimnazjum nr 4 odbyły się VIII Potyczki 
z Językiem Polskim dla uczniów szkół podstawowych naszego regionu. Celem tego konkursu jest propagowanie wiedzy polonistycznej, podnoszenie umiejętności rozumienia tekstu, wzbogacanie zasobu słownictwa oraz poprawności językowej. Oprócz rozległej wiedzy polonistycznej, konkursowicze musieli doskonale poznać Biblię i wszystko to, co jest z nią związane (przypowieści, bohaterowie biblijni, gatunki literackie). Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach – indywidualnej
i zespołowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6D – Nikola Dudek, Daria Gliwa, Julia Kos. Uczennice  wypadły na medal!
Drużynowo zajęły I miejsce, otrzymując dyplom i okazały puchar!  Indywidualnie najlepiej spisała się Julia Kos zajmując – I miejsce, Daria Gliwa – II, Nikola Dudek - III. Dziewczęta były najlepsze! Pokonały kilkunastu innych  humanistów ze szkół podstawowych, startujących w konkursie. Wykazały się najrozleglejszą wiedzą z Biblii i zagadnień polonistycznych. Gratulujemy doskonałym uczennicom, życząc im dalszych sukcesów! Droga do gimnazjalnych klas humanistycznych stoi przed nimi otworem.           opr. JCz