13 lutego 2014 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli siedmiu podstawówek ze Stargardu Szczecińskiego, Grzędzic i Strachocina. Trzyosobowe zespoły złożone z przedstawicieli klas 4- 6 rywalizowały o tytuł Mistrza Ortografii indywidualnie i zespołowo.  Celem konkursu była próba zmierzenia się z polską ortografią poprzez zabawę, humor, niekonwencjonalne zadania. Uczniowie rozwiązywali zadania pisemne indywidualnie, a potem w grupie odpowiadali na pytania dotyczące zawiłości polskiej ortografii, pokazywali kalambury, śpiewali piosenki. Uczestnicy zabawy z wielkim przejęciem, ale też z humorem, podchodzili do każdego zadania. Drużyny z SP 1, 2, 3, 6, 7, 8 oraz ekipy ze Szkoły Podstawowej w Grzędzicach i Strachocinie wykazały się bardzo dobrą znajomością polskiej ortografii.
          Zwycięzcami w poszczególnych poziomach zostali: klasy 4 – uczennica SP 2 Maja Bonisławska, klasy 5 – uczennica SP 3 – Michalina Buwelska,  klasy 6 – uczennica SP 7 – Zuzanna Jaśkiewicz. Natomiast  szkołą mistrzowską okazała się Szkoła Podstawowa nr 7. Reprezentowała nas drużyna w składzie: Aleksandra Tyczkowska 4a, Jan Cejrowski 5a i Zuzanna Jaśkiewicz 6b. Wszystkim gratulujemy wiedzy i umiejętności!