13 lutego w naszej szkole odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego English Is My Hobby.  Wzięło w nim udział trzynastu uczniów z siedmiu stargardzkich podstawówek, a ,,Siódemkę” reprezentowały Nikola Dudek z klasy 6d i Zuzia Mysiorek z 6a. Gościem specjalnym była pani Małgorzata Świerczyńska - fundatorka nagród i upominków, która jest reprezentantką wydawnictwa MacMillan. Ona też została przewodniczącą jury naszego konkursu i miała przyjemność nagrodzenia zwycięzców. A oto oni:
I miejsce: Julia Gurak ze Szkoły Podstawowej nr 5, II miejsce: Aleksandra Ostrowska z SP 6,
III miejsce: Emilia Matysik z SP 6. Jury przyznało jeszcze wyróżnienia dla Karola Jurskiego z SP 2 oraz Jakuba Zięby i Szymona Koszuty z SP 1. Uczestnicy musieli przejść dwa niełatwe etapy: test gramatyczno-leksykalny  i prezentację wybranego tematu. Trzeba przyznać, że ta druga część konkursu wymagała sporej dozy kreatywności, odwagi i pokonania tremy. Uczniowie poradzili sobie doskonale,
a pomogło im na pewno profesjonalne przygotowanie z dodatkiem odrobiny luzu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dziękujemy opiekunom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach „siódemkowych” zmagań w English Is My Hobby.  Zapraszamy na konkurs – już za rok.