11 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas 5. Udział wzięło 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących stargardzkie szkoły podstawowe oraz szkoły w Pęzinie i Małkocinie.

Konkurs  składał  się z dwóch  etapów:  indywidualnego  i  zespołowego. W etapie indywidualnym każdy uczeń rozwiązywał 9 zadań matematycznych. Po odpoczynku i posiłku rozpoczęły się zmagania drużynowe. Sudoku, układanka IQ, kostka sześcienna, tangram, to tylko niektóre z zadań wykonywanych zespołowo.

Konkurs zakończył się sukcesem Szkoły Podstawowej nr 1 którą reprezentowali:  

Budzowska Wiktoria, Jaśkiewicz Kacper, Wyszczelska Ola.


 

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pęzinie, zaś III miejsce zespół z SP 5.

Indywidualnie najlepszymi matematykami okazali się:

Matuszczak Gracjan z SP Pęzino - I  miejsce,

Siewierski  Daniel z SP 5 – II miejsce,

Budzowska Wiktoria z SP 1 – II miejsce.

 

Konkurs wykazał jak wielu wspaniałych matematyków jest wśród uczniów klas V, którzy potrafią myśleć, liczyć i tworzyć. Gratulacje dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Małgorzata Mantyk