Takie motto widniało na dyplomach, które otrzymali uczestnicy XIV Międzyszkolnego Konkursu Języka Polskiego. Odbył się on 8 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 8.

Szkołę naszą reprezentowały dwie uczenniceDaria Gliwa (6D) i Zuzanna Jaśkiewicz (6B). Tematem przewodnim testu, dyktanda i pracy literackiej była twórczość Kornela Makuszyńskiego, autora między innymi „Szatana z siódmej klasy”, „Awantury o Basię”, „Panny z mokrą głową”, tekstu do pierwszego polskiego komiksu „Przygody Koziołka Matołka”.

Obie uczennice sprostały trudnym zdaniom. Niestraszne im były metafory, epistoły, metropolie, animizacje, rymy, wykresy zdań, formanty… Zuzanna Jaśkiewicz najlepiej poradziła sobie z zawiłościami polonistycznymi i zajęła w konkursie I miejsce.

 

Gratulujemy naszym Uczennicom!

                                                                                                          opr. JCz