Dnia 25 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się kolejny już Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Jak co roku w konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich stargardzkich szkół podstawowych z klas 2 – 6. Naszą szkołę reprezentowali:
klasy 2 – Marcin Winnicki – 2B  i Michał Spławski  – 2C
klasy 3 – Kacper Bielecki – 3A, Aleksandra Słowińska – 3E
klasy 4 – Aleksandra Tyczkowska – 4A, Zuzanna Hajdas – 4D
klasy 5 – Jan Cejrowski – 5A, Laura Korzelecka – 5C
klasy 6 – Zuzanna Jaśkiewicz – 6B, Daria Gliwa – 6D.
      Ortograficzne zmagania polegają na napisaniu dyktanda naszpikowanego trudnościami ortograficznymi i nietypowych związków wyrazowych. Na podstawie tego wyłaniani są zwycięzcy indywidualni w poszczególnych poziomach i przyznawane są puchary najlepszym szkołom.
                W tym roku uczniowie naszej szkoły zajęli tylko indywidualne miejsca.
Marcin Winnicki zajął 3. - wśród klas 2, natomiast Zuzanna Jaśkiewicz została wicemistrzynią ortograficzną wśród szóstoklasistów.  Wszystkim uczestnikom konkursu reprezentującym Szkołę Podstawową nr 7 serdecznie dziękujemy za udział!

                                                                                                                             opr. MH i JCz