Dnia 28 kwietnia 2014 r. w Gimnazjum nr 2 odbyła się V edycja konkursu „Myślę i jestem: stargardzianinem, Polakiem i Europejczykiem”. Przewodnim tematem tej edycji były walory przyrodnicze naszego miasta i okolicy. Drużyny czterech szkół stargardzkich rywalizowały w zadaniach obejmujących różnorodne dziedziny wiedzy, w tym m.in. film, matematykę i przyrodę oraz języki obce.Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zuzanna Jaśkiewicz (kl.6b), Aleksandra Kozdraś (kl.6a), Zuzanna Mysiorek (kl.6a) i Jakub Romanowski (kl.6a). Dzielnie wspierali ją kibice: Patryk Amroży (kl.6a), Aleksandra Butkiewicz (kl.6a), Michał Chawryło (kl.6c), Lidia Janowska (kl.6a), Marta Organ (kl.6a), Joanna Płachcińska (kl.6b), Wiktoria Rzążewska (kl.6a), Julia Stradomska (kl.6a), Jagoda Sztela (kl.6c), Sara Zemanek (kl.6b), którzy nie tylko wspaniale kibicowali, ale również mieli do wykonania zadanie. Obie te rzeczy były wliczane do punktacji ogólnej szkoły. Plastycznie wsparła nas uczennica klasy 5b Katarzyna Pełka.


Dzięki staraniom wszystkich uczestników udało nam się zająć I miejsce i puchar przechodni. Gratulujemy!

RK