1 maja 2014 r. na Rynku Staromiejskim naszego miasta odbyła się impreza z okazji 10. lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Stargardzkie szkoły podstawowe i gimnazja przygotowały stoiska poświęcone wybranym krajom należącym do Wspólnoty Europejskiej.

 

Nasza szkoła zaprezentowała oczywiście Szwecję. Na kolorowym stoisku nie zabrakło informacji o sławnych Szwedach, jednak prym wiodła Astrid Lindgren oraz bohaterowie jej powieści. Uczestnicy i goście spotkania mogli zrobić sobie zdjęcie z Pippi Pończoszanką, posmakować szwedzkich ciasteczek ze słodką marmoladą i swojskich Siódemkowych krówek.

 

W naszej części artystycznej obchodów wystąpiły dwie wokalistki. Ksenia Marciszak zaśpiewała wesołą piosenkę o Pippi Langstrumpf, a Olga Marciszak piękny utwór o dzieciach świata. Niezapomnianych wrażeń dostarczył występ utalentowanych uczniów klasy 3e, którzy zaprezentowali scenkę pt ”Urodziny u pani Astrid”. Jak na urodziny przystało nie zabrakło również smakowitego tortu dla gości.


Wesoło, kolorowo, „europejsko” i pogodnie było tego dnia na stargardzkim Rynku.