Grupa zapaleńców z SP7 w majowy sobotni poranek udała się pociągiem nad Jezioro Szmaragdowe, znajdujące się w Puszczy Bukowej. Pogoda tego dnia wyjątkowo nam dopisała. Słońce, lekki wiaterek towarzyszyły nam podczas spaceru po lesie.

Zwiedziliśmy Grotę Georinga, znajdujący się nieopodal betonowy łuk (zbudowany w celu ukazania kontrahentom cementowni "Stern" walorów jej produktu), fundamenty radiostacji. Oczywiście, nie zabrakło spaceru wzdłuż Jeziora Szmaragdowego.

 


 

Bonusami podczas rajdu było spotkanie rudej wiewiórki, lecącego w górze bociana, żaby wygrzewającej się na ciepłym kamieniu. Po drodze mogliśmy sprawdzić swoją tężyznę fizyczną, wykonując ćwiczenia na Ścieżce Zdrowia. Spacer zakończyliśmy na Polanie Widok. Panorama Szczecina w tym miejscu prezentowała się wyjątkowo okazale (była bardzo dobra widoczność). Po trudach wspinania się i schodzenia po stromych ścieżkach odpoczęliśmy przy ognisku. Żal było wracać do domu…

Opr. JCz