17 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Turnieju o Puchar Małego Ekologa. Konkurs przebiegał pod hasłem „Małe i duże po Polsce podróże”, a podzielony był na część teoretyczną i plastyczną. 3 - osobowe drużyny z klas 3 stargardzkich szkół rywalizowały w konkurencji wiedzowej.

Naszą szkołę  reprezentowały: Maja Farbotko, Marika Korzeb z kl. 3 a, Nel Kawczyńska z kl. 3 e. Natomiast do rywalizacji plastycznej przystąpiła Martyna Osuch z kl. 3 a.

 


 


Uczestnicy turnieju  rozwiązywali testy, zagadki,  odpowiadali na pytania związane z  ekologią, zanieczyszczeniem środowiska, ochroną przyrody. Musieli dobrze orientować się na mapie, znać polskie zabytki, herby miast, symbole narodowe. Część plastyczna polegała na wykonaniu pracy związanej z hasłem przewodnim turnieju.


Największą ilość punktów, turniejowy puchar i I miejsce zdobyły nasze uczennice. Otrzymały dyplomy i  piękne książki o tematyce przyrodniczej.

Gratulujemy młodym ekologom, cieszymy się z ich sukcesów i życzymy wytrwałości  w zgłębianiu tajników przyrody.

E.Z.