Trochę baliśmy się jechać na wycieczkę 13 w piątek. Jednak stwierdziliśmy, że nie jesteśmy przesądni. Właśnie tego  dnia uczniowie klasy 6D wraz z zaprzyjaźnionymi kolegami z klasy 6B udali się do Szczecina, do Muzeum Komunikacji.

 


Na dobrą sprawę kontakt z komunikacją zaczął się już w pociągu, gdyż nie wszyscy uczniowie jechali tym środkiem transportu. Kolejna atrakcja to …tramwaj. Tak, przegubowy tramwaj nr 3  może dostarczyć moc wrażeń

Już na miejscu „ochom, achom” nie było końca. Oczywiście, takie zachwyty wyrażali szczególnie chłopcy. Dziewczyny były bardziej powściągliwe. Syrenki, polonezy, stare autobusy, tramwaje, traktory, motory wzbudzały podziw. Największą atrakcją była „ jazda”  tramwajem na symulatorze. Nie wszyscy zdali egzamin na motorniczego. Niektórzy powodowali wypadki. Całe szczęście, że tylko „na niby”. Wycieczkowicze mogli też zapoznać się z eksponatami wystawy Eureka – Ruch. Prawa fizyki zostały przedstawione w bardzo przystępny sposób.


Bonusem wyjazdu do Szczecina była możliwość obejrzenia ekspozycji  dinozaurów.

Wycieczka, mimo że odbyła się 13 w piątek, wcale nie okazała się pechowa.

 opr. JCz