W sobotni październikowy poranek grupa uczniów z naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych gimnazjalistów wybrała się na spacer wzdłuż murów obronnych naszego miasta. Do dnia dzisiejszego zachował się zaledwie ponad kilometr fortyfikacji miejskich.

 

Grupa turystów, zaopatrzona w odpowiednie mapki, zaczęła trasę od Bramy Pyrzyckiej. Potem wędrowaliśmy ulicą Strażniczą do Baszty Jeńców. Niektórzy z piechurów po raz pierwszy dotarli samodzielnie tak daleko. Do ciekawszych miejsc naszej wyprawy należał odpoczynek w pobliżu jazu na Inie, potocznie zwanym „wodospadem”.

Turyści  mieli okazję przejść się wzdłuż odremontowanych murów niedaleko Bastei i Książnicy Stargardzkiej. Stamtąd już droga prowadziła prosto na boisko SP7.

W listopadzie zapraszamy na kolejny rajd. Tym razem ruszymy poza miasto.

Opr. JCz