24 października, jak co roku, gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli 5 szkół ze Stargardu i najbliższych okolic. Powodem tego spotkania była kolejna edycja konkursu o tytuł Omnibusa Szkół Podstawowych. Jego otwarcia dokonała p. dyr Elżbieta Witczak. Następnie wybrano jury i rozpoczęto konkursowe zmagania.

 

 

 Przebiegały w dwóch etapach. Pierwszym zadaniem było napisanie testu. W drugim etapie wszyscy spotkali się z kolejnymi zadaniami, które nie zawsze okazały się dla nich najłatwiejsze. Wymagały nie tylko wiedzy, ale też spostrzegawczości i szybkiego myślenia.  Najtrudniejsze jednak okazało się zadanie polegające na poprawnym zawiązaniu krawatu zgodnie z podaną instrukcją. Ostatecznie tytuł Omnibusa zdobyła uczennica naszej szkoły, Aleksandra Tyczkowska z kl. 5a, której serdecznie gratulujemy. Wszyscy z pewnością świetnie się bawili i na pewno nauczyli czegoś nowego, bo takie założenia przyświecają temu konkursowi. Po zakończonych zmaganiach każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy i małe niespodzianki. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnej edycji konkursu.