W czwartek 6 listopada 2014 w Naszej szkole jak co roku odbyło się Święto Szkoły. W tym niezwykłym dniu staraliśmy się przywołać w pamięci patronkę SP 7 – Astrid Lindgren, w związku ze zbliżającą się 97. rocznicą jej urodzin.

Uczniowie klas 1 – 3 mieli możliwość przez chwilę poczuć się jak w bajce, ponieważ mogli przebrać się za postaci z książek Patronki. Brali także udział w specjalnie przygotowanych przez nauczycieli zajęciach, dotyczących oczywiście twórczości Astrid Lindgren.

 


 

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie mogli poznać dzieła Pisarki i ich zabawnych bohaterów. Nie zabrakło również zajęć matematycznych, w trakcie których rozwiązywane były zadania przywołujące postaci ze znanych lektur Astrid Lindgren.

 

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, gdzie dzieci przygotowywały makietę znanej z lektury wioski Bullerbyn, czy słynną Pippi Pończoszankę przy użyciu wielu oryginalnych materiałów. Najciekawsze prace znalazły się na wyjątkowej wystawie. Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice będą mogli podziwiać je na szkolnym korytarzu do drugiej połowy listopada.Wśród uczniów klas 4 – 6 także nie zabrakło obchodów Święta Szkoły. Nie tylko podczas lekcji przypominali sobie dzieła Patronki, ale także mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o jej ojczyźnie – Szwecji.


Święto Szkoły jak zawsze dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych emocji i na pewno nigdy nie zniknie z kalendarza licznych tradycji Naszej szkoły.