Hejsan hopsan, jak mawiał w chwili dobrego nastroju Karlsson, bohater książki Astrid Lindgren.  Właśnie śpieszę donieść, że 21 listopada w naszej szkole już XIV raz, odbyły się zmagania konkursowe uczniów klas III, stargardzkich szkół podstawowych w ramach międzyszkolnego konkursu literackiego pt. „Bohaterowie książek Astrid Lindgren”. Wzięły w nim udział drużyny siedmiu szkół. Zadania konkursowe obejmowały wiedzę z życia i twórczości patronki naszej szkoły oraz  znajomości treści dwóch książek szwedzkiej pisarki: „Karlsson z Dachu lata znów” i „Ronia córka zbójnika”.

Dzieci wykazały się wspaniałą wiedzą, ze znajomości przeczytanych książek, widać było, że lubią czytać, pięknie się wypowiadały, a także potrafiły wspaniale ze sobą współpracować i rywalizować.

Po półtoragodzinnych zmaganiach przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

• Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły  Podstawowej nr 5, w składzie Bartosz Szklarski i Julia Iwaniuk.
  • Zaszczytne, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, którą reprezentowali Hanna Iwaszko i Marcin Winnicki.
  • Natomiast III miejsce zajęły uczennice, Daniela Żołna i Sandra Pośpiech  ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Równolegle z konkursem literackim odbył się międzyszkolny  konkurs plastyczny, który zainspirowany został postacią Ronji, na najciekawszy strój zbójnika.

Przebrane według własnego pomysłu za zbójnika lub zbójniczkę dzieci stanowiły oprawę plastyczną konkursu literackiego. Uczestnicy konkursu literackiego wraz ze swoimi opiekunami wybrali

• najładniejszy strój zbójnicki, który należał do Kingi Mieleniewicz ze SP4,
  • drugie miejsce zajęła Hanna Pankiewicz ze SP7,
  • na miejscu trzecim ze swoim strojem znalazła się Maja Dominiak ze SP5.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i pasji czytania. Zapraszamy w przyszłym roku na piętnaste już spotkanie z bohaterami książek Astrid Lindgren.