W czwartek 4 grudnia klasa 1 d została zaproszona przez Zespół Szkól Specjalnych do Książnicy Stargardzkiej na zajęcia głośnego czytania baśni H.Ch.Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach akcji  „Cała Polska czyta dzieciom”.


Baśń przeczytana została z podziałem na role, a w role baśniowych postaci wcielili się mi.in.: pan dyrektor Książnicy, pani dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych oraz znany głos z Radia Stargard.

W ramach integracji uczniów obu Szkół zorganizowano wspólne zajęcia plastyczne: składanie z puzzli magicznego zwierciadła, kolorowanie obrazków przedstawiających kolejne przygody bohaterów baśni i wykonanie ozdoby na choinkę -  gwiazdy z piórek. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach i chętnie przystępowały do kolejnych zadań.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.