Już po raz piąty w naszej szkole odbyła się ORTOFRAJDA. Zmagania ortograficzne dotyczyły tematyki świąt Bożego Narodzenia - zwyczajów, tradycji związanych z tymi magicznymi dniami, znajomości przysłów, kolęd.


W piątkowy poranek 12 grudnia gościliśmy w murach naszej szkoły mistrzów ortograficznych kl.4, 5, 6 z SP 1, 3, 4, 6, 7, 8. Konkurs składał się z dwóch części:
indywidualnej – pisemnej i zespołowej - ustnej. W części II uczniowie w grupach musieli rozwiązywać krzyżówki, rebusy, kalambury, znać przysłowia traktujące o świętach Bożego Narodzenia i o zimie, rozpoznać tytuły kolęd, znać zasady ortograficzne. Pracy mieli sporo. Po zliczeniu wszystkich punktów jury wyłoniło zwycięzców. Najlepszą w poziomie klas 4 została uczennica SP 4Weronika Paciato, klas 5Aleksandra Tyczkowska  SP 7, klas 6Michalina Buwelska SP 3. Zespołowym Mistrzem Ortografii została Szkoła Podstawowa nr 4. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!                                opr. JCz