Klasa 6a w piątek  19.grudnia pojechała do cukierni „Słodka cytrynka” na niecodzienne warsztaty. Okazało się, że to szalenie kolorowe i apetyczne miejsce i  pierwsza w mieście manufaktura słodyczy w Szczecinie.  Na miejscu wyrabia się cukierki i lizaki o różnych kształtach i smakach.  Uczniowie dowiedzieli się także, że słodycze te to produkty zdrowe,  bo w 100 procentach wyrabiane z naturalnych składników.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barwy na cukierkach nie są tak intensywne jak te w broszurach czy na plakatach, ale to dlatego, że barwniki są naturalne. Aromaty i barwniki wykorzystywane do ich produkcji pochodzą z warzyw, owoców i roślin. Nie używa się żadnych ulepszaczy, pochłaniaczy. Znajdziemy tu  25 smaków cukierków i lizaków. Do wyboru są m.in. owocowe, czekoladowe, toffi, śmietankowo-waniliowe czy kawowe. Każdy, kto odwiedzi „Słodką cytrynkę” może na własne oczy zobaczyć jak powstają tu słodycze. Po wstępnym krótkim przedstawieniu samej cukierni, sposobu produkcji lizaków i instruktażu sami mogliśmy wyprodukować swojego lizaka. To było naprawdę ciekawe i pyyyyszne zajęcie!      opr. B.P.