Jakież było zdziwienie uczestników rajdu, iż Stargard Szczeciński ma tak wiele nieznanych im obiektów przemysłowych.

W sobotnie przedpołudnie liczna grupa młodych turystów ruszyła na wyprawę. Zwiedzaliśmy istniejące i już nieczynne miejsca pracy. Zobaczyliśmy potężne elewatory zakładów zbożowych, wytwórni pasz. Poznaliśmy historię stargardzkiej gazowni, ciastkarni „Rarytas”. Zobaczyliśmy budynki największych kiedyś stargardzkich zakładów – ZNTK i Luxpol.

Duże zainteresowanie wzbudziło, zapomniane już miejsce, mianowicie dworzec kolejki wąskotorowej. Uczestnicy rajdu mogli zmierzyć rozstaw torów dla kolejki wąskotorowej (914 mm) i normalnotorowej (1 435 mm).

Mimo przejmującego zimna, wiatru i wilgoci grupa uczniów z Siódemki wróciła do domu pełna wrażeń i nowych informacji o nieznanym im Stargardzie.