10 lutego 2015 r. w naszej szkole odbył się  XI  Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas 5. Udział wzięło 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących stargardzkie szkoły podstawowe oraz szkoły w Pęzinie i Małkocinie.

Konkurs składał się z dwóch etapów: indywidualnego i zespołowego. W etapie indywidualnym każdy uczeń rozwiązywał 10 zadań matematycznych. Po odpoczynku i posiłku rozpoczęły się zmagania drużynowe. Sudoku,  układanka IQ , kostka sześcienna, tangram, wykreślanka to tylko niektóre z zadań wykonywanych zespołowo.

Konkurs zakończył się sukcesem Szkoły Podstawowej nr 1 którą reprezentowali:

  • Sokoliński Oliwier
  • Straszewska Martyna
  • Antończak Błażej

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5,

zaś III miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3

Indywidualnie  najlepszymi  matematykami  okazali się: Straszewska Martyna i Staś Łukasz (ex aequo I miejsce) i Sokoliński Oliwier (III miejsce)

Konkurs wykazał jak wielu wspaniałych matematyków jest wśród uczniów klas V, którzy potrafią myśleć, liczyć i tworzyć. Gratulacje dla wszystkich uczniów i nauczycieli.