6.marca, w piątek klasa 6a odwiedziła jedno z najbardziej niezwykłych miejsc naszego miasta. Mieści się ono w SCK przy placu Wolności,a jest to nasze Radio Stargard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po wejściu do budynku przywitał nas prezenter Krystian Kojder, czyli dla wszystkich słuchaczy po prostu Kris. Następnie Kris przeprowadził nas na pierwsze piętro, gdzie za specjalnie zabezpieczonymi drzwiami znajduje się studio Radia Stargard. Zaskoczeniem dla nas był fakt, że cała siedziba mieści się tylko w trzech pokojach. Po wejściu do sali nagrań poznaliśmy sympatyczną panią Aleksandrę Zalewską, która akurat prowadziła audycję. Pani Ola pokazała nam wszystkie urządzenia, które znajdują się w tym pokoju, wyjaśniła ich działanie i nawet przeprowadziła z nami wywiad.  Byliśmy trochę tym zestresowani  i plątały się nam języki, ale sympatyczna prezenterka potrafiła poradzić sobie z naszą tremą.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako kolejne zwiedziliśmy studio, w którym zbierane są różne wiadomości i przygotowywane do emisji. Na zakończenie dostaliśmy w prezencie balony z logo Radia Stargard i pamiątkowe foldery z imiennym wpisem od Krisa.

Wszystkim ta wycieczka bardzo się podobała i z pewnością długo będziemy ją wspominać.