Po raz kolejny w naszej szkole w nietypowy sposób uczniowie klas młodszych przywitali Panią Wiosnę. W tym  dniu obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny pod hasłem  „Wiosenne Przebudzenie”.   W tym dniu zajęcia przebiegały w dwóch etapach.  I etap zajęć odbył się w salach lekcyjnych. Uczniowie wykonywali prace plastyczne korzystając z różnych metod plastycznych:

1a

bazie w wazonie

    2a

motyle

3a

 

1b

krokusy

    2b

żabki

3b

postać  - „Pani Wiosna”

1c

żonkile

    2c

biedronki

3c

 

1d

przebiśniegi

    2d

bociany

3d

 

1e

tulipany

 

 

Po zmaganiach plastycznych przyszedł czas na zadania sportowe, które cieszą każdego ucznia. Wszystkie konkurencje były związane z tematyką wiosenną. Podczas pierwszej konkurencji jeden zawodnik przypinał promyk słońca, a kolejny odpinał jedną część bałwanka, która roztapiała się pod wpływem wiosennych promieni słońca.

Wiosenne porządki  w domu to kolejne sportowe zadanie.  Uczniowie biegli z wiaderkiem do pojemnika po gąbkę, spryskiwacz i rękawiczki. Te rekwizyty uświadamiały uczniom jakie elementy są niezbędne podczas  mycia okien. Porządkowanie ulic – ta konkurencja przypomniała dzieciom o konieczności segregacji śmieci.

Wiosna to kwiaty – podczas tego zadania zawodnik musiał wsadzić kwiatek do skrzynki balkonowej. Ostatnia konkurencja uświadomiła uczniom, że wiosna to świat kolorów.

Za pomocą spinaczy zawodnicy przypinali do sznurka kolorowe paski bibuły, utworzyły w ten sposób wiosenną tęczę. Konkurencji sportowych było wiele, wszystkie były ciekawe i niezwykłe. W tym dniu uczniowie obdarowani zostali słodkim poczęstunkiem, cała społeczność szkolna świetnie bawiła się i zdobywała nowe wiadomości.