21 marca 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w rajdzie zorganizowanym przez PTTK. Szlak wędrówki prowadził spod Szkoły Podstawowej nr 1 najpierw na Cmentarz Wojskowy. Dalej do Żabiego Uroczyska. Tam mogliśmy zaobserwować, jakie zmiany w ekosystemie spowodowały bobry. Powalone drzewa, nadgryzione konary drzew, obecność żeremi  świadczyły o intensywnej pracy tych zwierząt.

Potem turyści udali się polną drogą do Lubowa, gdzie odpoczywaliśmy na schodach prowadzących do starego kościółka. Na obrzeżach lasu między Lubowem a Klępinem zostało zorganizowane ognisko, na którym można było piec kiełbaski. W międzyczasie niektórzy wzięli udział w zawodach sportowych w rzutach obręczami do celu. Droga powrotna prowadziła przez Klępino do Stargardu.

 

 


Wszyscy turyści wrócili szczęśliwi do domu. Pogoda bardzo nam sprzyjała. Deszcz pojawił się dopiero wtedy, gdy zaczęliśmy rozchodzić się do domów. To była udana wyprawa.

Opr. JCz