23  i  26 marca  klasy  czwarte  i  piąte  miały  możliwość  spotkania z autorem pierwszej książki o Stargardzie skierowanej do dzieci „Stargard nie tylko dla dzieci”. Co ciekawe – na okładce jest nasza uczennica z kl. 4d – Zuzia Kosmal z mamą.  Oprócz wielu informacji oraz  ilustracji książka zawiera też sporo zadań, które w formie zabawy opowiadają o mieście. Są w niej treści bardzo proste, ale i takie, przy których może być potrzebna pomoc dorosłych. Stąd jej tytuł.  Można powiedzieć, że jest to książka familijna.

Pan Rutkowski jest również autorem dwóch książek dla dzieci wydanych przez krakowskie wydawnictwo "Skrzat": "Mity greckie dla dzieci. Bogowie" oraz "Mity greckie dla dzieci. Herosi".

Na spotkaniu autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał jak powstały jego książki, pokazywał rękopisy oraz wpisywał dedykacje w zakupionych przez dzieci książkach. Nasza szkolna biblioteka również wzbogaciła się te pozycje książkowe z dedykacją „Dla miłych czytelników SP7”.

Zapraszamy do lektury!