W słoneczne czwartkowe popołudnie uczniowie klas 4A i 4D udali się do schroniska dla zwierząt w Kiczarowie. Zaopatrzeni w karmę dla zwierząt, koce, smycze ruszyli do miejsca, w którym znajduje się  ponad 100 psów i 20 kotów (większość trafiła do adopcji). Będąc już na miejscu, czwartoklasiści mogli z bliska przyjrzeć się warunkom, w jakich przebywają zwierzęta, poznać opiekunki tych zwierząt. Jednocześnie była okazja do zapoznania się z nowymi pojęciami, np. kwarantanna, izolatka.

Pani Ewa, jedna z opiekunek, opowiadała, w jaki sposób zwierzęta trafiają do ośrodka i co trzeba zrobić, aby zaadoptować zwierzę. Chętnych do natychmiastowego przygarnięcia zwierzaków było bardzo dużo. Niestety, aby zaadoptować psa lub kota trzeba mieć zgodę osoby dorosłej. Wielu z uczniów deklarowało, że namówi rodziców do przygarnięcia psa lub kota.

                                                                                                            opr. JCz