24. kwietnia w piątek, uczniowie naszej szkoły spotkali się wczesnym rankiem, aby wyruszyć w podróż do Berlina – stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Po radosnej podróży  dotarliśmy na miejsce. Na początku wielka atrakcja – wycieczka rzeką Szprewą Można było podziwiać bulwary nad rzeką, na których odpoczywali berlińczycy, piękne i monumentalne gmachy muzeów i budynków rządowych. Malowniczo na tle Sprewy  wyglądała słynna wieża telewizyjna i katedra berlińska. Wszędzie wiosenna zieleń i zabytkowe mosty.


Nie zabrakło tez atrakcji w Sea Life – potężnym i nowoczesnym akwarium umieszczonym w Aqwa Dom. Niezliczone lustrzane  labirynty wiodły nas do największej atrakcji tego miejsca – windy, która wiozła nas przez przestworza wodne pełne niesamowitych okazów ryb oceanicznych.

Muzeum Techniki w Berlinie okazało się wspaniałym miejscem do zabawy i zdobywania nowych wiadomości z zakresu  rozwoju motoryzacji, zjawisk przyrodniczych, fonetyki, kinetyki. Tam nie można było się nudzić!

Cały czas pan Robert – nasz przewodnik ciekawie o wszystkim opowiadał. Widzieliśmy z bliska Bramę Brandenburską i szukaliśmy historycznych postaci ukrytych w fasadach budowli.

Zachwyceni i pełni wrażeń przyjechaliśmy późnym wieczorem  do Stargardu.

Do zobaczenia na następnej wycieczce!