W środę 23 kwietnia 2015r., w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny pt. „Czy znasz Morze Bałtyckie i Wybrzeże Szczecińskie?”

Do konkursu zgłosiły się wszystkie stargardzkie szkoły podstawowe oprócz SP6 i SP2. Na początku odbyła się część indywidualna, gdzie każdy uczestnik miał do wypełnienia test składający się z licznych pytań i kilku zadań otwartych. Następnie zawodnicy pracowali w zespołach dwuosobowych. W tej części mieli do zrobienia 3 zadania o różnym stopniu trudności. Było dużo emocji i pracy. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą o M. Bałtyckim, świetną znajomością mapy, roślin i zwierząt związanych z wodą oraz  zagadnień z zakresu ekologii.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Laura Korzelecka 6c i Kacper Mühln 6d. W części indywidualnej najlepsi okazali się uczniowie z SP 5 i oni też wygrali w konkursie jako zespół. Nasza szkoła uplasowała się  na II miejscu, a  SP 3 na  III. Podziękowania i gratulacje dla naszych zawodników, którzy godnie reprezentowali swoją szkołę. Oby więcej takich sukcesów!

D. Adamcewicz

Zadowoleni reprezentanci SP 7 w konkursie o M. Bałtyckim.