Już po raz trzeci w naszej szkole zorganizowano niezwykłe spotkanie nauczycieli, uczniów i ich rodzin na wspólnym RODZINNYM KONCERCIE TALENTÓW. Jego celem było promowanie  talentów uczniów i ich rodzin wśród społeczności szkolnej, kształtowanie kreatywności dzieci i rozbudzanie ich wrażliwości artystycznej i scenicznej.

Tego kwietniowego popołudnia podziwialiśmy nie tylko występy wokalne, taneczne, czy recytatorskie. Na stolikach wyeksponowano przepiękne, maleńkie cudeńka – pudełeczka, karty okolicznościowe i albumy na zdjęcia wyczarowane ręcznie przez Panią Beatę Ratajczak – niezwykle uzdolnioną mamę uczennicy naszej szkoły. Równie niezwykłymi bibelotami pochwaliła się Pani Sylwia Nowacka, która rękodziełem zajmuje się od dwóch lat. Swoje prace autorka wykonuje między innymi z wikliny papierowej, sizalu i organzy. Koncert otworzyła uzdolniona muzykalnie rodzina Państwa Spławskich. Czterej bracia: Jakub, Michał, Piotr i Szymon zagrali i zaśpiewali dwie piosenki: Wehikuł czasu i Alleluja. Piotr i Szymon są już absolwentami Siódemki, a dwaj młodsi - uczniami klasy trzeciej i piątej.

Kolejny uzdolniony zespół rodzinny Państwa Śliwów zaprezentował się w tym roku w składzie: Sara, Mateusz i głowa rodu Pan Norbert. Wokalistce Sarze, brat akompaniował na oryginalnym instrumencie o nazwie kahon, a tata na gitarze. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę pt.: Little things.

W trzeciej edycji Koncertu mogliśmy po raz drugi podziwiać talent Eryki Wieleby, uczennicy klasy 2. Wraz ze swym tatą, Panem Przymysławem, który akompaniował jej na pianinie, zaśpiewała piosenkę pt.: Mam tę moc z filmu Kraina Lodu.

 Wokalne wystąpienia urozmaicił kabaretowy spektakl pt.: W poczekalni przygotowany przez uczniów koła teatralnego Siódemeczka , pod opieką Pani Elżbiety Woźniak. Ta zabawna inscenizacja została nagrodzona Cukrową Głową na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych.

Kolorowe wąsiki to 12 osobowa formacja taneczna, która powstała specjalnie na potrzebę Koncertu Talentów. Pomysłodawcami i twórcami tego zespołu są uczniowie klasy 6b: Katarzyna Pełka, Aleksandra Marciszak i Jan Liśkiewicz. Wraz ze swoimi podopiecznymi z klasy 6b i 4a zaprezentowali taniec belgijski, był to ich absolutny debiut.

Nel Kawczyńska, uczennica klasy 4e brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytacji Poezji Adama Mickiewicza organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące. Zajęła tam I miejsce recytując piękny wiersz pt.: Na śmierć pułkownika. Zaprezentowała nam ten utwór podczas tegorocznego Koncertu Talentów.

Amelia Derlatka, także utalentowana uczennica klasy 4e, zaśpiewała nastrojową piosenkę francuskiej wokalistki Indili. Amelka nie tylko pięknie śpiewa. Tańczy również w  szkole tańca Alfa Astra i kto wie, może w przyszłym roku coś dla nas zatańczy?

 

 

W naszej sali gimnastycznej gościła nie tylko piękna muzyka i słowo. Idąc tropem piosenki Indili przenieśliśmy się za sprawą Huberta Oleszaka i Alicji Małek w świat tańca. Hubert jest uczniem klasy 6b, a Alicja – jego partnerką ze szkoły tańca Alfa Astra. Zaprezentowali nam cztery tańce, między innymi walc angielski i sambę.

Piosenkę O mnie się nie martw usłyszeliśmy w wykonaniu Julii Kopeć, uczennicy klasy 4c. Julia jest samoukiem. Podczas klasowych występów usłyszała od koleżanek i kolegów z klasy wiele pozytywnych opinii o swoim śpiewie. Od tej pory poważnie myśli o zajęciach wokalnych i chce się uczyć śpiewu profesjonalnie.

B-Girls to trio dziewcząt z klasy 4a, które tańczą dance hall i breack dance. W wykonaniu Mariki Korzeb, Martyny i Nicoli Osuch obejrzeliśmy  niezwykle energetyczny, autorski układ taneczny.

Alicja Iwanowicz, uczennica klasy 6b zaśpiewała przy gitarowym akompaniamencie taty Artura dwie piosenki: Niezwyciężony zespołu Armia i Rozpędzony zespołu Arka Noego.


Cykady na Cykladach Kory i Ludzkie gadanie Maryli Rodowicz wykonały dla nas Julia Czyżak i jej mama Pani Małgorzata. Widać, że sprawia im to wiele przyjemności, a talent córka odziedziczyła niewątpliwie po mamie.

Kolejny uzdolniony żeński duet o nazwie Słodki duecik utworzyły Julia Wilczyńska z klasy 4a wraz z mamą, Panią Barbarą. Zaprezentowały nam dwie piosenki: Na obcy ląd i Dach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu dla nas wystąpią.


Na koniec zaprezentowały się dwie koleżanki ze szkolnej ławki, z klasy 6d – Aleksandra Mordas i Nicole Wolf. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę Margaret pt.: Thank you very much. Uzdolnione dziewczynki planują udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym w Krakowie. Życzymy im powodzenia!

Uczestnicy oraz goście stworzyli niezwykłą, pełną ciepła i życzliwości atmosferę. Te wspaniałe emocje okazały się równie ważne, jak same występy. Wspólnie zapracowaliśmy na sukces tego przedsięwzięcia!

W imieniu organizatorek chciałam serdecznie podziękować artystom,  ich rodzinom oraz gościom. Mam nadzieję, że czwarta edycja koncertu będzie równie udana.

                                                        Organizatorki: Iza Miętki i Klaudia Kopacka