W ubiegłym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Puszkina  w Boitzenburgu. Spotkanie odbyło się w ramach Projektu Pomerania. 19. września nasi uczniowie pod opieka opiekunów udali się z rewizytą  do Niemiec, do swoich koleżanek i kolegów. Podobnie, jak w naszej szkole, uczniowie brali udział w warsztatach muzycznych.  Uczniowie z Polski i z Niemiec zaprezentowali się we wspólnym programie artystycznym. Pamiątką z tego muzycznego spotkania jest    nagrana płyta.  Program wizyty  obejmował również inne atrakcje, jak wspólne zwiedzanie Boitzenburga oraz wędrówkę przez piękną okolicę do starego młyna. Po wspaniałej gościnie  pozostaną miłe wspomnienia i przyjaźnie.