4 października w Światowy Dzień Ochrony Zwierząt grupa uczniów z Samorządu Uczniowskiego i koła turystycznego PROMYK z SP7 udała się do schroniska dla bezdomnych psów i kotów. Zaopatrzeni w pokarm dla zwierząt, stare koce, ręczniki, niepotrzebne pojemniki przeszliśmy piękną polną drogą do przytuliska.


Już od połowy trasy towarzyszyły nam koty. Im bliżej budynków, tym bardziej było słychać psy, które głośnym szczekaniem okazywały nam swoje zainteresowanie. Naszą przewodniczką po ośrodku była pani Ola. Odpowiadała na wszystkie pytania, pozwoliła zajrzeć w każdy kąt schroniska. A tych zakamarków było sporo:  kojce dla psów, pomieszczenia dla kotów, miejsca dla psów i kotów po zabiegach weterynaryjnych, miejsca na kwarantannę. Spacer po przytulisku wyzwolił w nas wielką potrzebę pomagania bezdomnym zwierzętom. Niestety, aby zostać wolontariuszem w takim miejscu, należy skończyć 14 lat. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak namówić rodziców do odwiedzenia schroniska i zaopiekowania się jakimś bezdomnym kotem lub psem.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy krzyżu pokutnym, największym tego typu zabytku w Europie i drugim co do wielkości w świecie(!).
Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii jego postawienia w tym miejscu.                                         

Opr. JCz