Na ostatnim zebraniu z rodzicami klasa 5D zaprezentowała sztukę „Świat starożytnej Grecji”. Zaproszeni goście zostali przeniesieni w czasie. Znaleźli się na mitycznym Olimpie, spotkali z jego mieszkańcami. Piątoklasiści wcielili się w bogów i bohaterów.
Był Zeus ze swoją prawowitą żoną Herą. Byli jego bracia – Hades i Posejdon. Hefajstos pomógł Atenie „wyskoczyć” z głowy boga bogów. Z morskich fal wyłoniła się Afrodyta. Dedal i Ikar  „wznieśli się” w przestworza, Tetyda „wykąpała” Achillesa w wodach Styksu, a Prometeusz bezskutecznie prosił Zeusa o darowanie kary.

 

     

W czasie przedstawienia odwołano się także do filozofii, sztuki, nauki greckiej, do teatru. Jeden z uczniów nawiązał również do tego, że z mitycznej Grecji wywodzą się igrzyska sportowe.

Uczniowie, jak przystało na bogów, boginie i herosów greckich, prezentowali się pięknie w strojach z odpowiednimi atrybutami. Po przedstawieniu rodzice nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Opr. JCz