I wojny światowej żołnierzy wektor clipart1 marca obchodzimy „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” - z tej okazji Gimnazjum Katolickie w Stargardzie zorganizowało uroczyste obchody Dnia Pamięci połączone z biegiem ulicznym o długości 1963 m. Po oficjalnej części obchodów rozpoczął się „bieg niezłomnych”. Trasa biegu przebiegała urokliwą „aleją  Słowiczą” w parku Bolesława Chrobrego. Bieg podzielony był na 8 kategorii – żołnierze, uczniowie Gimnazjum Katolickiego, osobno: dziewczęta i chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych.

Każdy uczestnik biegu otrzymał medal pamiątkowy. Natomiast zwycięzcy biegów w poszczególnej kategorii otrzymali puchary i upominki rzeczowe. Naszą szkołę reprezentowali: Z kl.5a – Jakub Paul, z kl. 5d –Jakub Zembrzuski,z kl. 6b – Jakub Witkowski,z kl.6d – Aleksander Grabarczyk i Kacper Langner.

clipart http://publicdomainvectors.org/pl/