Tradycja organizacji została zapoczątkowana aktem nadania imienia szkole – 14.11. 1997 r. – w dniu 90 urodzin Astrid Lindgren. Ideą Dnia Patrona jest upamiętnienie i przybliżenie zarazem postaci A. Lindgren oraz jej ojczyzny - Szwecji. Ambicją szkoły i organizatorów jest by, co roku był inny motyw przewodni tej imprezy.

 

Podczas ostatniego Dnia Patrona – 11 października b. r.  klasy młodsze mogły poznać klasopracownie dzieci starszych oraz odwiedziły kącik Patrona w bibliotece. Maluchy odwiedzając poszczególne klasy miały za zadanie rozpoznać i zapisać kodem rysunkowym jakiego przedmiotu będą się uczyć w danej pracowni. Natomiast w bibliotece otrzymywały zadania związane z A. Lindgren. Poradziły sobie wyśmienicie.  Na koniec dnia wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki.


Dzieci starsze  poznawały w tym roku patronów szkół sąsiednich. Uczniowie klas III-VI z wychowawcą odwiedzili następujące szkoły: SP 2 z oddz. integracyjnymi, Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich, Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika, SP nr 4 im. H. Sucharskiego. Każda z klas otrzymała przed wyjściem z Naszej szkoły zestaw pytań dotyczących patronów  odwiedzanych szkół oraz kartę pracy gdzie pieczątką danej szkoły potwierdzana była wizyta klasy. 

Po wykonaniu zadań w holu SP7 czekała na uczniów miła niespodzianka- oddając karty pracy i prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały słodycze. To był bardzo udany, pełen pozytywnych wrażeń dzień, zgodnie twierdziły i dzieci, i ich opiekunowie.