17. października  uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców zwiedzali najstarsze studio filmowe w Europie -Filmapark , który mieści się w dzielnicy Poczdamu – Babelsberg .

Filmpark   to nie tylko centrum ekspozycyjne filmowych eksponatów, ale także możliwość wspaniałej zabawy. Uczniowie brali udział w filmowych eksperymentach w kinie akcji oraz oglądali prawdziwe kaskaderskie show. Uciechy  i zachwytu było co niemiara.

Potem przyszedł czas na zwiedzanie Poczdamu, który zachwycił swoją niepowtarzalną kompozycją   architektoniczną i urokiem dawnych wieków.

Pan Robert – nasz przewodnik ciekawie opowiadał o historii i zabytkach. Po wspaniałych przeżyciach późnym wieczorem, pełni wrażeń, dotarliśmy do Stargardu. E.W.