Jak każdego roku, od wielu już lat, w listopadzie, w naszej szkole spotkali  się uczniowie klas III szkół podstawowych, by stając w szranki konkursowych zmagań udowodnić kolejny raz swój zachwyt dla twórczości szwedzkiej pisarki. Opisywane przez nią postacie nie mają ani krzty sztuczności czy „papierowatości”, widać że pisarka rozumie sposób myślenia dzieci, ich perspektywę, a przede wszystkim - wrażliwość, dlatego też bohaterowie jej książek są bardzo bliscy swoim czytelnikom. Tym razem dzieci zapoznały się z bohaterami dwóch utworów: „Madika z Czerwcowego Wzgórza” i „ Mio, mój Mio”.

Pierwsze miejsce zajęły  uczennice SP nr5 Agata Biryłko i Alicja Piątkowska, tuż za nimi na drugim miejscu znaleźli się uczniowie SP nr7 Szymon Gembara i Malwina Reut. Drużyna SP nr2 w osobach Antoniny Brzezińskiej i Małgorzaty Malko zajęła miejsce trzecie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania.

W scenerii pokonkursowej wystawy prac pod tytułem „Parasolka Madiki” wykonanych bardzo ciekawą techniką kolażu przestrzennego, drużyny poszczególnych stargardzkich szkół stoczyły wyrównaną rywalizację o palmę pierwszeństwa w tym konkursie.

I miejsce Aksel Osica SP3

II miejsce Maja Kuna SP7