25 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli 10 szkół ze Stargardu i najbliższych okolic. Powodem tego spotkania była kolejna edycja konkursu o tytuł Omnibusa Szkół Podstawowych.


Zmagania przebiegały w dwóch etapach. Na początku wszyscy uczestnicy rozwiązywali test, który wskazał dziesięcioro najlepszych. Uczniowie ci w drugim etapie spotkali się z kolejnymi zadaniami, które nie zawsze okazały się dla nich najłatwiejsze. Wymagały nie tylko wiedzy, ale też spostrzegawczości, szybkiego myślenia, a także sztuki aktorskiej.  


 

 

 

 

 

 

 


 Najtrudniejsze okazało się zadanie polegające na poprawnym ułożeniu tangramu, a najwięcej śmiechu wywołały kalambury, w których należało odgadnąć osobę / zawód pokazywane przez kolejnych uczestników konkursu.  Ostatecznie tytuł Omnibusa zdobył uczeń naszej szkołyGrzegorz Michalik 6d, któremu serdecznie gratulujemy. Wszyscy z pewnością świetnie się bawili i na pewno nauczyli czegoś nowego, bo takie założenia przyświecają temu konkursowi. Po zakończonych zmaganiach każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy i małe niespodzianki. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnej edycji konkursu.                                                                                                   oprac. B. P.