Dnia 5 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się XI Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET 2016. Mistrzostwa te odbyły się w naszej szkole po raz drugi. Wzięły w niej udział dzieci z klas pierwszych i drugich oraz chętni rodzice. Zawody rozgrywane są na terenie całej Polski w placówkach edukacyjnych, które zgłosiły chęć uczestnictwa i otrzymały status Organizatora Lokalnego.

Celem zawodów jest:

• Uatrakcyjnienie imprez organizowanych w dniu Świętego Mikołaja w placówkach edukacyjnych.
  • Doskonalenie u dzieci sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej.
  • Propagowanie zabawowych form nauczania-uczenia się rozwijających umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania oraz porównywania liczebności zbiorów.

Na naszej imprezie pojawił się także Mikołaj, który rozdawał słodycze i zachęcał dzieci do zabawy tanecznej. Oficjalne wyniki można sprawdzić na stronie: http://piruet.wkmrachmistrz.com.pl.

Mamy nadzieję, że impreza podobała się uczestnikom! Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy!