Niezwykle sugestywna opowieść autora, o losach bohaterów książek „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Afryka Kazika” zachwyciła dzieci. Spotkanie wzbogacone prezentacją multimedialną, opowieścią z elementami inscenizacji bardzo im się spodobała.

Łukasz Wierzbicki opowiedział prawdziwą  historię niedźwiedzia, który wraz z 22. Kompanią Transportową przebył cały szlak bojowy. Otrzymał imię Wojciech, co oznacza tego, „który potrafi cieszyć się w czasie wojny”. I rzeczywiście obecność zwierzaka sprawiała żołnierzom wiele radości.

Druga jego książka „Afryka Kazika”, których to bohaterów przybliżył dzieciom to książka o miłości do ludzi i zwierząt, o dobroci i życzliwości, które zasiane hojną ręką powracają w trudnych chwilach.  To także prawdziwa historia o podróżniku Kazimierzu Nowaku, który samotnie na rowerze przebył samotnie kontynent afrykański.

Dzieci chętnie zadawały pytania świadczące o ich ciekawości i zainteresowaniu. Po spotkaniu wiele z nich zakupiło książkę i otrzymało autograf z dedykacją. Myślę, że dla wielu dzieci spotkanie z autorem i jego książkami będzie ciekawą przygodą. Z niecierpliwością będą też czekać na jego nowe książki.