Turyści z SP7 wybrali się na kolejną wycieczkę. Autobusem MZK podjechaliśmy do Kluczewa. Spod potężnego 57- metrowego silosu zaczęliśmy swój rajd. Uczniowie podzieleni na zespoły musieli wykonać kilka zadań. Między innymi dowiedzieć się, jak brzmi pełna nazwa cukrowni w Kluczewie, pod jakim wezwaniem jest tutejszy kościół. W czasie drogi byli bardzo czujni, gdyż jedno z poleceń polegało na tym, aby zapisać, jak największą liczbę zauważonych we florze i faunie zwiastunów wiosny.

Ostatnie zadanie było zaszyfrowane alfabetem Morse’a. Z tym turyści poradzili sobie bardzo dobrze. W czasie rajdu zwiedziliśmy teren kościoła z nieczynnym już cmentarzem, opuszczony park przy dawnym pałacyku, przeszliśmy wzdłuż potężnego zakładu Bridgestone, byliśmy na moście nad S10. W tym dniu zrobiliśmy ok. 10 km. Dużo!

Turyści spisali się na medal. Rozwiązali wszystkie zadania. Już szykują się na kolejną majową wyprawę.

                                                                                                                   opr. JCz