6 kwietnia 2017 r. uczennice z SP7 wraz z opiekunami zawitały do Przedszkola Miejskiego nr 4 i 5. Odwiedziny związane były z Dniami Języka Polskiego, jakie miały miejsce  w szkole podstawowej.

Jedno z zadań polegało na tym, aby już najmłodsze dzieci zachęcać do słuchania, a potem do czytania książek. Słuchanie i czytanie tekstów literackich pobudza wyobraźnię, bogaci słownictwo, kształtuje sposób wypowiadania się, ćwiczy koncentrację uwagi.

 

 

Członkinie Samorządu Szkolnego czytały maluchom bajkę o historii czterech jajeczek. Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały. Po czytaniu rozbiegły się po sali w celu poszukiwania czekoladowych jajeczek. Szybko uporały się z tym zadaniem. Potem uczennice przeprowadziły zajęcia plastyczne – dekorowanie jajeczek.

Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Były odważne, chętnie odpowiadały na pytania, samodzielnie i sprawnie wykonywały prace plastyczne. Mamy nadzieję, że wyrosną z nich super czytelnicy!

                                                                                                     opr. JCz