Już po raz siódmy polonistki z naszej szkoły zorganizowały Ortofrajdę. Jest to konkurs ortograficzny adresowany do uczniów szkół podstawowych.Ta edycja miała szczególne znaczenie, gdyż była zwieńczeniem Dni Języka Polskiego w naszej szkole. Hasłem przewodnim była – książka.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało sześć stargardzkich szkół. Reprezentanci klas czwartych, piątych i szóstych zmagali się z zawiłościami języka polskiego. Początkowo pisali test, który liczył się do punktacji indywidualnej i grupowej. Potem poszczególne zespoły pracowały na miano najlepszej szkoły – poprawiały błędy ortograficzne, uzasadniały pisownię wyrazów, układały zabawne zdanie naszpikowane trudnościami ortograficznymi, uzupełniały sentencje o książkach, bawiły się w kalambury, okładały książki.

Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Ogrodowczyk – 4A, Michał Spławski – 5B, Zuzanna Marzec – 6D.

Zwycięzcami w poszczególnych poziomach zostali: Patrycja Flotyńska – SP6, Lidia Iwańkowicz – SP1, Klaudia Wyrwał – SP4. Najlepszą szkołą tej edycji konkursu okazała się Szkoła Podstawowa nr 1.

                                                                                Gratulujemy!