„Jestem bezpieczny” - pod  takim  hasłem  w dniu 25 kwietnia 2017 roku w  Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas drugich. W konkursie brało udział 8 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych ze Stargardu i okolic. Konkurs miał na celu popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym, przygotowanie dzieci do udzielania pierwszej pomocy oraz poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Dyrektor Sławomir Kuczyński,  przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie - pan Jacek Staniszewski, przedstawiciel Straży Miejskiej - pan Marcin Siek.

Przed uczestnikami konkursu stało 9 zadań. Podczas różnorodnych konkurencji wykazali się znakomitą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Sprawnie odpowiadali na pytania związane z udzielaniem pierwszej pomocy w niebezpiecznych sytuacjach.

Zawodnicy umieli podać prawidłowe wyposażenie apteczki samochodowej. Właściwie wskazywali przedmioty, które należy zabrać ze sobą w upalny dzień na plażę, czy w długą górską wędrówkę. Wiedzieli, jak należy zachować się podczas burzy, czy w sytuacji, gdy pozostają sami w domu. Wiedza, jaką reprezentowali uczniowie podczas konkursu była godna podziwu.

       

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce (40 pkt) – SP nr 4  ucz. Zoja Kuberacka, Milena Trela

II miejsce (39 pkt) – SP nr 7 ucz. Jakub Rychlewski, Michał Konradowski

III miejsce (38,5 pkt) – SP w Kobylance  ucz. Lena Wojtczak, Pola Karpińska

Udział w konkursie:

SP nr 1 - ucz. Karolina Łysoń, Weronika Kozłowska

SP nr 3 -   ucz. Maja Pozdrowicz, Oskar Korzeniowski

SP nr 5 -   ucz. Hanna Sołtysik, Michalina Odziemkowska

SP nr 6 -  ucz. Maciej Taraska, Szymon Lewandowski

SP w Strachocinie -  ucz. Maria Krupa, Bartosz Kubiak

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców SP nr 7 w Stargardzie.

Przybyłym gościom, zawodnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy.

 

 

                                                                                                Organizatorzy:

Joanna Konarzewska – Kuna

Barbara Miśkiewicz