Dnia 17 maja 2017 roku  w Szkole Podstawowej nr 5  odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów klas 3.  W tym roku przebiegał pod hasłem „Pole i ogród”. Turniej był sprawdzeniem umiejętności przyrodniczych dzieci i szansą na wykazanie się wiedzą z zakresu ekologii przed innymi.

Jak co roku w turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny ze stargardzkich szkół. Uczniowie w trzyosobowych zespołach wgłębiali się w zawiłe zagadnienia przyrodnicze. Rozwiązywali krzyżówki, rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt, wykazali się znajomością budowy owoców. Zadania punktowane były w zależności od stopnia trudności.  Równolegle do zawodów sprawdzających wiedzę odbył się konkurs plastyczny, podczas którego uczestnicy korzystając z materiałów organizatora wykonali pracę plastyczną związaną z tematem przewodnim turnieju.

Naszą szkołę  reprezentowała czteroosobowa drużyna  w składzie: Maja Kuna, Malwina Reut, Maksymilian Przesmycki z kl. 3 a. Natomiast do  rywalizacji plastycznej przystąpiła  Agata Rychlewska  kl. 3 a.

Turniejowy puchar i I miejsce  w tym roku zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5.

Nasza drużyna zajęła bardzo dobre II miejsce ! Uczniowie otrzymali dyplomy,  piękne książki o tematyce przyrodniczej i czapki chroniące przed nadmiernym słońcem.

 

Gratulujemy młodym ekologom, cieszymy się z ich sukcesów i życzymy wytrwałości  w zgłębianiu tajników przyrody.

                                                                                                                                                                                  E.Z.