Uczniowie z koła turystycznego „Promyk” przy SP7 to nie tylko doskonali piechurzy, ale i wrażliwi ludzie, nieobojętni na piękno otaczającego świata. W sobotni wieczór wyruszyli na Noc Muzeów. Przy okazji znaleźli się w centrum wydarzeń kulturalnych w ramach art – festiwalu Stargard.

Najpierw uczniowie zwiedzili ciekawą wystawę w MAH pt. „Para buch….miasto w ruch”. Mogli zapoznać się z historią kolejnictwa w naszym mieście. Przy okazji „wskoczyli” na małą farmaceutyczną prelekcję na temat aptekarskich moździerzy.

Oczywiście, nie obyło się bez zrobienia sobie zdjęcia przy Kolejarzu. Jeszcze świeży pomnik prezentuje się znakomicie.

Kolejne kroki zwiedzający skierowali do Bastei. Tam wypatrzyli niecodzienny, niezwykły obiekt …ornitologiczny. Pod deskami tarasu wypatrzyli gniazdo z małymi pisklętami, które z niecierpliwością czekały na mamę.

Atrakcji w tym dniu było sporo. Udało się nam zobaczyć taniec z kolorowymi płótnami. Na zakończenie wzięliśmy udział w koncercie.

Absolwent SP7 - Piotr - cudownie grał na trąbce, usadowiony wysoko na drabinie.

Kto nie był z nami w sobotę, niech żałuje. Jest czego!

                                                                                                                      Opr. JCz