W naszej szkole propagowanie akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania twa od wielu lat. Zalety głośnego czytania, a tym samym celowość akcji są oczywiste. Czytanie jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.  W tym roku zaprosiłyśmy do czytania dzieciom następujących gości: panią policjant, księdza i panią dyrektor naszej szkoły. Zaproszeni goście opowiedzieli o swojej pracy, ulubionych książkach z dzieciństwa.

Na spotkanie przybyli uczniowie klas:  1a, 3b, 4a oraz dzieci z półinternatu. Podczas spotkania zaproszeni goście czytali fragmenty książki M. Strzałkowskiej „Rady nie od parady”. Wyrazem wdzięczności  za ciekawe i ekspresyjne czytanie bajek były gorące brawa oraz zaproszenie na kolejne spotkanie z literaturą dziecięcą.