Nasz długo  wyczekiwany wyjazd na zieloną szkołę nastąpił rankiem 13 września. Uczniowie trzech trzecich klas a, b i d  wraz z wychowawcami, w środę  wczesnym rankiem wyruszyli autokarem  do Starego Kaleńska. Wszyscy byliśmy podekscytowani wyjazdem, pełni oczekiwań wobec tego miejsca. Okolica okazała się urokliwa, pałacyk stoi na wzniesieniu pośród lasów nad jeziorem. Wokół ściana zieleni, która gdzieniegdzie zaczyna się żółcić i rudzieć. Przybiera barwy złotej polskiej jesieni.

Spędziliśmy tam cudowne trzy dni, wypełnione atrakcyjnymi zajęciami. Nie było czasu na nudę. Każda godzina przynosiła nowe atrakcje bogate w doświadczenia, przeżycia i spostrzeżenia. Były zajęcia wspinaczkowe, zajęcia z samoobrony, pieczenie bułek w Zapiecku i zajęcia z gliną a także wizyta w gospodarstwie rolniczym. Zabawa w podchody, karaoke, gra w mini golfa. Wieczorami dyskoteka, a na koniec pobytu ognisko. To był wspaniały czas spędzony wspólnie z rówieśnikami. Mamy nadzieję na ponowny wyjazd w niedalekiej przyszłości.