Dnia 13. listopada w naszej szkole  odbył się międzyszkolny Konkurs pięknego czytania prozy Astrid Lindgren. W trudnej sztuce czytania konkursowego udział  wzięli uczniowie  stargardzkich szkół podstawowych
i  gimnazjów. W bajkowej scenerii utworzonej z elementów scen z książek patronki naszej szkoły, uczestnicy  wykreowali swoim kunsztem i ekspresją czytania,  różnorodne  obrazy obyczajowe, humorystyczne scenki i  opisy przyrody.

W kategorii gimnazjów zwyciężyliOla Wojciechowska  z Gimnazjum nr 3 -  I  miejsce, Andrzej Jędrusiak z Gimnazjum nr 3 - II  miejsce, Żaneta Sobol i Tomasz Płowens z Gimnazjum nr 1 – równorzędnie  III  miejsce.

W kategorii  szkół podstawowychJulia Kowalczyk  z SP nr  1- I  miejsce, Marcela Iwanek  z  SP nr 7 -  II  miejsce, Kamil Słojkowski  z SP nr 1- III  miejsce.

Wszystkim dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów!    E.W.