Każdego roku w ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W tym roku 29.09. po raz siódmy uczniowie klas 4 - 7 zmierzyli się z łatwiejszymi i trudniejszymi przykładami mnożenia i dzielenia liczb.  Nasza szkoła również podjęła tabliczkowe wyzwanie. Zaczęliśmy już dwa tygodnie wcześniej rywalizacją w klasach. Najlepszy uczeń z klasy walczył o tytuł mistrza tabliczki mnożenia w swoim poziomie w szkole - właśnie w dniu tabliczki mnożenia.  
Po zaciętym pojedynku (potrzebna była czasami dogrywka) wyłonieni zostali mistrzowie:
klas 4. – Maja Śmigielska 4e
klas 5. – Maja Wójcik 5d
klas 6. – Michał Spławski 6b 
klas 7. – Oliwier Kłakowicz 7c. 
W dniu tabliczki mnożenia również na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali zagadki i zadania związane z mnożeniem i dzieleniem.  Mimo że kolejne święto za rok – nie żegnamy się z tabliczką mnożenia. 
                                                             Organizatorki: A. Lisiecka i D. Jeske - Kukuła