13 października w piątek klasy 7B i D udały się do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego na spotkanie z historią i ….nietoperzami.

MRU to jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na około 32–35 km. Myśmy przeszli zaledwie 800 m pod ziemią. Atrakcją była jazda drezyną mrocznymi korytarzami.

Niezwykłe zakamarki MRU stały się idealnym miejscem schronienia dla nietoperzy, uwielbiających warunki panujące w podziemiach systemu – stała temperatura 8-10 stopni, niezmienna wilgotność oraz mrok. Przyciąga to co zimę ok. 35 000 „latających myszy”. Nam udało się zobaczyć niektóre z okazów. Do najciekawszych należał nocek rudy oraz gacek brunatny.

Trzynasty w piątek okazał się dla nas wyjątkowo łaskawy – cudowna jesienna pogoda, kompetentni przewodnicy, super ognisko i uśmiechy na twarzy uczniów były najlepszą wizytówką szkolnej wycieczki.

opr. JCz